Tarptautinės jogos dienos atsiradimo istorija
Jogos dienos šventimas pasaulyje yra palyginti nauja tradicija, tačiau joga yra senovinė praktika, kilusi iš Indijos prieš tūkstančius metų. Jogos istorija yra glaudžiai susijusi su Indijos kultūra ir filosofija, kurioje kūno, proto ir sielos harmonija vaidina svarbų vaidmenį.
2014 metais Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi, kalbėdamas Jungtinių Tautų generalinėje asamblėjoje, pasiūlė švęsti tarptautinę jogos dieną. Jo tikslas buvo pabrėžti jogos naudą sveikatai ir gerovei, taip pat skatinti pasaulinę taiką ir harmoniją. Ši iniciatyva sulaukė didelio palaikymo: iš viso 177 šalys, įskaitant Lietuvą, pasirašė rezoliuciją, remiančią tarptautinės jogos dienos paskelbimą.
2014 metų gruodžio 11 dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė birželio 21-ąją tarptautine jogos diena. Birželio 21-oji pasirinkta dėl to, kad tai yra vasaros saulėgrįža, ilgiausia metų diena šiaurės pusrutulyje, turinti ypatingą reikšmę daugelyje pasaulio kultūrų.
Pirmoji tarptautinė jogos diena buvo paminėta 2015 metais ir nuo to laiko kasmet švenčiama visame pasaulyje. Šią dieną rengiami įvairūs jogos renginiai, seminarai ir meditacijos sesijos, skirtos žmonėms supažindinti su joga ir jos teikiama nauda.
Lietuvoje jogos diena taip pat minima, ir ši praktika tampa vis populiaresnė. Daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių organizuojami jogos užsiėmimai lauke, atvirose erdvėse, kur žmonės gali susirinkti ir kartu praktikuoti jogą. Tai ne tik skatina fizinį aktyvumą, bet ir prisideda prie bendruomenės stiprinimo bei žmonių dvasinės gerovės.
Tarptautinės jogos dienos atsiradimas yra svarbus žingsnis skatinant sveiką gyvenimo būdą ir pasaulinę harmoniją. Ji simbolizuoja jogos, kaip universalios praktikos, galinčios pagerinti žmonių gyvenimą, svarbą ir vienybę per sveikatingumą ir vidinę ramybę.